Zioła i herbatki wspomagające odchudzanie – czy naprawdę działają?

Życie w biegu połączone z niezdrowym odżywianiem się skutkuje bardzo często znacznym przybraniem na wadze. Najczęściej decydujemy się więc na zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Wielu z nas stosuje wspomagające odchudzanie zioła i herbatki. Czy takie specyfiki rzeczywiście pomagają?

Jakie zioła stosować podczas odchudzania?

Odchudzanie, szczególnie w przypadku dużej ilości nadprogramowych kilogramów, jest procesem długotrwałym i nie należy liczyć na to, że efekty przyjdą w bardzo krótkim czasie. Podstawą odchudzania jest oczywiście zdrowa, zbilansowana dieta, a także regularna aktywność fizyczna. Bez tych czynników żadne zioła czy herbatki na odchudzanie nie przyniosą oczekiwanych przez nas rezultatów. Konieczne jest bowiem utrzymanie deficytu kalorycznego, jednak niezbyt dużego, gdyż może to doprowadzić do wygłodzenia organizmu. Być może zrzucimy w ten sposób zbędne kilogramy, jednak możemy być pewni, że po powrocie do normalnych nawyków żywieniowych spotka nas efekt jojo. Odchudzanie mogą wspomóc jednak różnego rodzaju zioła, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. Jednymi z najpopularniejszych wspomagaczy odchudzania są na przykład mięta pieprzowa, skrzyp polny, lubczyk czy bratek. Mięta pieprzowa korzystnie wpływa na procesy trawienne i reguluje pracę naszych jelit. Regularne picie herbatki miętowej może więc wspomóc działanie naszego układu pokarmowego. Skrzyp polny natomiast to zioło, które wspiera usuwanie z naszego organizmu nagromadzonej w nim wody. Stosowanie skrzypu poleca się również osobom, którym zależy na tym, aby przeprowadzić detox organizmu. W tym samym celu stosuje się także lubczyk, który dodatkowo wspomaga procesy trawienne. Polecany jest także osobom, które na co dzień zmagają się z uciążliwymi wzdęciami. Bratek natomiast znacznie przyspiesza przemianę materii, a także wpływa na uczucie sytości. Dzięki temu mniej podjadamy, co korzystnie zadziała na proces zrzucania zbędnych kilogramów.

Detox organizmu jako wstęp do odchudzania

Poprzez nieprawidłową dietę i niezdrowy tryb życia w naszym organizmie gromadzi się bardzo wiele toksyn. Raz na jakiś czas warto pomyśleć więc o tym, aby przeprowadzić detox organizmu, który będzie idealnym wstępem do odchudzania. Oczyszczony organizm będzie bowiem funkcjonował znacznie sprawniej, co z pewnością przyspieszy proces zrzucania zbędnych kilogramów. W oczyszczeniu naszego organizmu również pomogą nam zioła. Powinniśmy do tego celu wybierać przede wszystkim zioła moczopędne, takie jak na przykład pokrzywa, skrzyp polny, jałowiec czy mniszek lekarski. Z ziół tych możemy sporządzać napary. W tym celu warto zakupić, na przykład w aptece, suszone zioła. W wielu sklepach ze zdrową żywnością możemy kupić także gotowe soki ziołowe.