Wypadanie włosów u mężczyzn – jak sobie z nim radzić?

Wypadanie włosów u mężczyzn jest przeważnie wywołane przez nadmierną ilość testosteronu w organizmie. Jednak czasami powód jest zupełnie inny. Co jeszcze sprawia, że mężczyźni tracą swoje włosy? Jak sobie radzić z tym problemem? Co na wypadające włosy będzie najlepsze?

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów u mężczyzn to naturalne zjawisko. Istnieje jednak wiele czynników powodujących przedwczesną oraz nadmierną ich utratę. Głównymi przyczynami wypadania włosów u mężczyzn są przewlekłe choroby, czynniki genetyczne, niewłaściwa dieta, negatywne działanie leków oraz stres.

Co na wypadanie włosów – szampon wzmacniający strukturę włosa

Aby zwalczyć wypadające włosy u mężczyzn już na samym początku, warto postawić na odpowiedni szampon. Lecznicze szampony zdecydowanie różnią się od tych dostępnych w drogeriach składem, jak również działaniem ukierunkowanym na ich odbudowę oraz wzmocnienie cebulek. Szampony przeciw wypadaniu włosów dla mężczyzn przeważnie zawierają:

  • Botaniczne komórki macierzyste;
  • Nanopeptydy miedzi;
  • Glukonian cynku;
  • Witaminy z grupy B.

Aby zapomnieć o zmartwieniach związanych z wypadającymi włosami i poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „co na wypadające włosy”, należy liczyć się z nieco większym wydatkiem, ponieważ dobry szampon na porost włosów dla mężczyzn może kosztować nawet 150 zł. Jednak przed jego zakupem warto zgłosić się do trychologa na konsultację, gdyż tańszy szampon dla mężczyzn na wypadanie włosów w konkretnym przypadku może okazać się efektywniejszy.

Jak przyspieszyć porost włosów u mężczyzn?

Uważa się, iż ludzkie włosy rosną około 1 cm w ciągu miesiąca. Gdy w Twoim przypadku to stanowczo za wolno i zastanawiasz się nad sposobem na zagęszczenie włosów, warto skorzystać z takich zabiegów i metod, jak:

  • Mezoterapia igłowa skóry głowy – zabieg ma na celu zahamowanie wypadaniu włosów poprzez nastrzykiwanie głowy małymi igiełkami, dzięki którym aplikowana jest substancja odżywcza.
  • Inwersja – polega na wcieraniu podgrzanej oliwy z oliwek w skórę głowy a kolejno na jej opuszczeniu w celu pobudzenia cebulek włosów.
  • Peeling skóry głowy – jest to przyjemny sposób na porost włosów. Stosowanie peelingu pozwala na usunięcie martwego naskórka oraz pomaga dotlenić zniszczone cebulki. Co więcej, taki zabieg sprawia, że głowa jest mocniej dokrwiona, co korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie.

Preparaty na porost włosów dla mężczyzn

Specjaliści są zgodni, iż najskuteczniejsze preparaty na porost włosów dla mężczyzn zawierają minoksidil oraz amineksil. Dzięki preparatom zawierającym te substancje wydłuża się faza spoczynku i wzrostu, natomiast skraca się faza wypadania włosów. Preparaty przeciwdziałające wypadaniu włosów powinny być stosowane u mężczyzn przed czterdziestym rokiem życia. Rezultaty są widoczne po mniej więcej czterech miesiącach. Należy jednak pamiętać, iż dany preparat na porost włosów dla mężczyzn powinien zostać dobrany po ówczesnej konsultacji ze specjalistą.