Zimowy caravaning w czasach covid – jak się do niego przygotować?

Na całym świecie panuje epidemia koronawirusa, która skutecznie utrudnia normalne życie. Oprócz zamkniętych sklepów i hotelów, nie można wyjść do restauracji, a podróże między państwami także spotykają się z wieloma utrudnieniami. Jedyną opcją na wyjazd z przyjaciółmi bądź rodziną jest zimowy caravan.

Jak podróżować w czasach epidemii?

Epidemia wpłynęła na życie każdego człowieka na świecie. Niektórzy stracili pracę i dorobek całego życia, jeszcze inni pracują zdalnie. Całkiem sporo osób z trudem znosi obowiązek przebywania w jednym miejscu i brak podróży. Jednak nie trzeba siedzieć w domu, nawet kiedy hotele pozostają zamknięte. Najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na camping, gdyż branża caravaningowa cały czas prężnie się rozwija i oferuje wiele możliwości dla osób potrzebujących wypoczynku i kilku chwil z dala od miasta. Dobrze wyposażona przyczepa, odpowiednie gadżety do kampera i można udać się na jedne z najlepszych wakacji życia.

Rada Ministrów zabrania korzystania z hoteli, ale dozwolone jest udanie się na camping. Pod warunkiem, że przestrzegane zostaną podstawowe zasady związane z epidemią. Chodzi o zasłanianie ust i nosa, zachowywanie wyznaczonej odległości oraz ograniczenie kontaktów. Oczywiście odległość musi być zachowana wśród nieznajomych i nie dotyczy dzieci z rodzicami oraz osób niepełnosprawnych, które potrzebują pomocy. Problematyczne może okazać się korzystanie z łaźni oraz wspólnych pryszniców. Wiele miejsc pozostaje zamkniętych, dlatego turyści nie są w stanie kupić ciepłego posiłku oraz wykąpać się. Gadżety do kampera ułatwią gotowanie oraz przechowywanie jedzenia i napojów. W dzisiejszych czasach podróżowanie z przyczepą jest utrudnione, ale jest jednocześnie najbezpieczniejszą formą odpoczynku.

Jak Ministerstwo Zdrowia postrzega podróżowanie kamperem?

Rząd nie zabrania podróżowania kamperem, mimo iż hotele, domki letniskowe, restauracje i sklepy w galeriach pozostają cały czas zamknięte. Wszystkie osoby, które pragną odpocząć od zgiełku miasta, udać się na wakacje i zrelaksować na stoku, mogą skorzystać z domu na kółkach. Gadżety do kampera w dzisiejszych warunkach powinny być dobrze dobrane, gdyż ułatwiają funkcjonowanie i sprawiają, że każdy wyjazd jest przyjemny i nie powoduje dodatkowego stresu. Nie wszystkie miejsca biwakowe są dostępne, dlatego przed wyruszeniem w świat należy skontrolować lokalizacje, które działają mimo panującej epidemii koronawirusa. Właściciele miejsc przeznaczonych do biwakowania zapewniają gościom maksymalne bezpieczeństwo i sprawiają, że chociaż na chwilę można zapomnieć o panującym na całym świecie chaosie. Przestrzeganie konkretnych procedur zdecydowanie zmniejsza ryzyko zakażenia wirusem, dlatego kamping staje się popularny nawet wśród osób, które wcześniej nie miały do czynienia z taką formą odpoczynku.

Kamping w Polsce nie powinien sprawić większych trudności, a jak wygląda dzikie podróżowanie poza obszary naszego kraju? Tutaj panują nieco większe restrykcje. Niektóre państwa zamknęły swoje granice przed turystami z Polski, a inne nałożyły obowiązek kwarantanny. Jest to związane ze sporym przyrostem zachorowań w naszym kraju i próbami opanowania sytuacji. Zasady i warunki, których trzeba przestrzegać zmieniają się wraz z ilością zachorowań oraz ogólnym stanem gospodarki. W związku z epidemią sytuacja ekonomiczna każdego państwa bardzo ucierpiała, dlatego niektóre głowy państwa decydują się na otwarcie granic i wjazd turystów z innych krajów.

Rekomendowane jest jednak podróżowanie tylko po kraju. Jest to bezpieczniejsze, a także zdecydowanie zmniejsza ryzyko odbywania kwarantanny. Branża caravaningowa ucierpiała na ograniczeniach i obostrzeniach wyznaczanych przez rząd, jednak wizja szybkiego powrotu do normalności w związku z wykonywaniem licznych szczepień, daje nadzieję na lepsze czasu. Przyczepy i gadżety do kampera to w dzisiejszych czasach najlepsza forma odpoczynku, gdyż nie jest zabroniona. Konieczne jest jednak przestrzeganie wszystkich zasad.