Urodziny w restauracji czy w domu?

Urodziny w restauracji czy w domu?

Impreza urodzinowa dla większości z nas wiąże się ogromnym stresem i ciężką pracę. Trzeba przecież przygotować listę gości i jadłospis, zrobić zakupy, gotować, dekorować stoły i zabawiać gości. Czy istnieje alternatywa dla takiego rozwiązania? Czy catering na urodziny albo wyjście do restauracji nie stanowią lepszej opcji?

Urodziny w restauracji – zalety

Spotkanie z najbliższymi powinno być pozytywnym i wyczekiwanym momentem, zamiast kojarzyć się z ciężką pracą i wieloma przygotowaniami. Catering na urodziny zdecydowanie ułatwia przygotowanie imprezy, ale alternatywą do takiego rozwiązania jest wyjście do restauracji. To gwarancja dobrego jedzenia i trunków, świetnej obsługi i braku pracy. Jednak takie rozwiązanie nie sprawdza się w przypadku wielodzietnych rodzin, gdyż maluchy w różnym wieku nie są w stanie zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Chyba że urodziny odbywają się w restauracji, gdzie znajduje się duży plac zabaw albo specjalna sala dla dzieci, w której znajdują się zabawki, przekąski i inne atrakcje.

Jak zorganizować urodziny w restauracji?

Aby impreza przebiegła nienagannie, trzeba wybrać odpowiednie miejsce, zaprosić gości oraz zaplanować, jak będzie wyglądać serwowanie posiłków. Catering na urodziny umożliwia przygotowanie kilku rodzajów mięsa, sałatek i innych dodatków, a następnie zaserwowanie wszystkiego na stołach. Każdy częstuje się tym, na co ma ochotę. Inną opcją jest samodzielny wybór posiłków z karty. W tym wypadku trzeba liczyć się z dłuższym czasem przygotowania. O wybór menu najlepiej zapytać szefa kuchni, który doradzi, jakie dania cieszą się największą popularnością, co ładnie się prezentuje, a także czego nie może zabraknąć na urodzinowym stole.

Catering na urodziny może także trafić bezpośrednio do domu solenizanta. Ta opcja jest wybierana przede wszystkim przez rodziny z małymi dziećmi.

Podczas urodzin warto zadbać także o rozrywkę na odpowiednim poziomie. Należy ją dostosować nie tylko do charakteru imprezy i liczby gości, ale także do własnych preferencji. Świetnie sprawdzi się muzyczna rozrywka, ciekawe gry czy karaoke. Wybór jest ogromny, ale nie warto robić nic na siłę, tylko dopasować atrakcje do wieku gości i miejsca, w którym odbywają się urodziny.

Impreza w lokalu to świetny pomysł i zdecydowanie mniej pracy, ale trzeba liczyć się z dużymi wydatkami.