Ślub, miesiąc miodowy i co potem?

Długie związki po ślubie podobno szybko kończą się rozwodem, a pobieranie się po kilku miesiącach znajomości jest ryzykowne. Jak widać, nie ma idealnej recepty na stały związek. Nie da się załatwić tej kwestii raz a dobrze. Nad związkiem cały czas trzeba pracować.

Przed ślubem dwie zakochane osoby są pod wpływem uczucia, które opanowało ich serca i umysły. Zanim padną jakieś poważne słowa i deklaracje, obie strony nie pokazują całej twarzy, gdyż chcą wypaść jak najlepiej. Punktem kulminacyjnym jest ślub i rozpoczęcie zwyczajnego życia. Dalsze życie nie będzie niestety wiecznie trwającą podróżą poślubną.

Zderzenie z rzeczywistością po ślubie

Kiedy para nie mieszka ze sobą, każde spotkanie jest ważnym wydarzeniem, do którego się przygotowują. Odpowiedni strój, fryzura, perfumy – to wszystko, aby czuć się i być postrzeganym wyjątkowo. Po ślubie trochę się zmienia – przede wszystkim para widzi się codziennie, kiedy nastrój i wygląd nie zawsze bywa idealny. Jeżeli do tego dojdą zbyt szybko poważne problemy np. zdrowotne czy finansowe może być to zbyt dużo, żeby przetrwać.

Co gdy czar pryska?

Niekiedy zdarza się, że mamy wrażenie, iż wyszliśmy za zupełnie innego człowieka niż ten, z którym żyjemy. Prawdopodobnie minęło zauroczenie i od teraz zaczynamy zauważać wady współmałżonka. Nie musi to oznaczać, że odkochaliśmy się w drugiej połówce. Jest to po prostu kolejny etap w związku, który należy zaakceptować. Zupełnie inaczej jest, kiedy okazuje się, że współmałżonek ma problemy z alkoholem, hazardem bądź, co gorsza używa przemocy wobec bliskich mu osób. Mimo najlepszych chęci często jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest rozwód. Są pary, które potrafią poradzić sobie z uzależnieniem czy chorobą, jednak jeżeli w grę wchodzi agresja i przemoc trzeba brać przede wszystkim pod uwagę bezpieczeństwo swoje i dzieci, jeżeli są. Jeżeli zdecydujemy się na rozwód, najlepiej jest skorzystać z pomocy prawnika. Aby go znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. „adwokat rozwód Kraków”.