Ochrona głowy przed słońcem

Słońce może być błogosławieństwem, a także dokuczliwym problemem albo nawet zabójcą. Szczególnie niebezpieczne jest dla ludzi starszych, którzy w większości potrafią zadbać o siebie i dla dzieci, niezdających sobie sprawy z niebezpieczeństwa i o których muszą myśleć dorośli. Przy ciągłym, mocnym nasłonecznieniu nakrycia głowy na lato dla dzieci są koniecznością, ponieważ przegrzaniu mogą ulec zwoje mózgowe, a to prowadzi prosto do bardzo poważnego zagrożenia zdrowia, czyli udaru mózgu.

Dzieci przy tym bardzo rzadko są chętne do współpracy i zazwyczaj pozbywają się nałożonych im na główki nakryć, jak tylko znikną rodzicom z oczu. Czasami nic nie można na to poradzić, ale dobrze jest dawać przykład swoim zachowaniem, czyli stosować nakrycie głowy także u siebie. Jeżeli mama będzie miała na głowie słomkowy kapelusz, to i córeczka, aby się do niej upodobnić, a co jest bardzo częste, chętnie włoży na swoją główkę kapelusz słomkowy dziecięcy. I nie będzie to działało jedynie w obecności rodzica, ale także wówczas, gdy dziecko będzie przebywało z rówieśnikami. Dziecku należy po prostu uświadomić, że kapelusze słomkowe są zawsze modne i na czasie.

Chłopcom bardziej będą odpowiadały oczywiście czapki bejsbolówki i tutaj także rodzic powinien dać przykład, tym bardziej że możliwość udaru mózgu dotyczy nie tylko dzieci, ale także i jego rodziców.

Lato jest wspaniałą porą roku, ale jak każdy czas zawierać w sobie może elementy niebezpieczne i należy zrobić wszystko, żeby ich uniknąć. Nie ma gorszej rzeczy niż brak działania w sytuacji, kiedy takowe znajduje się pod ręką.