Makijaż ust – trendy i możliwości vs nasze przyzwyczajenia

Usta to bardzo ważna część twarzy, na którą zwracają uwagę przede wszystkim kobiety. Usta traktujemy bowiem często jak naszą wizytówkę, a więc ich prawidłowa pielęgnacja jest dla nas niezwykle istotna. Jakiego rodzaju makijaż ust jest obecnie modny i czy będzie on pasował do naszego typu urody?

Efekt mokrych ust

W latach 90 ubiegłego wieku bardzo modne były usta pomalowane jedynie mieniącym się błyszczykiem do ust. Dzisiaj trendy te powracają i coraz popularniejsze stają się właśnie tak zwane „mokre usta”. Najlepiej prezentują się w połączeniu z delikatnym makijażem, który również sprawia wrażenie wilgotnego. Kluczowe jest tu odpowiednie rozświetlenie twarzy i przede wszystkim zrezygnowanie z pudrowania, które daje silny efekt zmatowienia. Kluczowa przy takim makijażu okazuje się być odpowiednia pielęgnacja ust. Wilgotny błyszczyk podkreśli bowiem wszelkie ich mankamenty. Dlatego też nie zapominajmy o cotygodniowym peelingu naszych ust oraz o odpowiednim ich nawilżeniu. Dobrym pomysłem będzie systematyczne stosowanie specjalistycznych masek do ust. Jeśli jesteśmy zwolenniczkami naturalnej pielęgnacji, warto do ust jako peelingu użyć cukru, natomiast jako nawilżającej maski – grubej warstwy miodu. Dzięki temu nasze usta będą wyglądać bardzo zdrowo. Warto wypróbować na sobie efekt mokrych ust i choć na chwilę zrezygnować z matowych pomadek, które ostatnimi czasy zdominowały rynek kosmetyczny.

Konturówka do ust ciemniejsza niż pomadka

Do niedawna konturówka ciemniejsza niż pomadka do ust była traktowana jako ogromny błąd makijażowy. Zwykle stosujemy bowiem kredkę do ust w odcieniu identycznym jak odcień pomadki. Do tej pory ciemniejsza konturówka kojarzona była jedynie z latami 90 ubiegłego wieku, a wygląd kobiet w ten sposób stylizujących swoje usta uznawany był wręcz za komiczny. Ostatnimi czasy jednak taka metoda malowania ust powraca do łask, przede wszystkim za sprawą znanych na całym świecie makijażystek, które w mediach społecznościowych na nowo zaczęły promować ten trend.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust to zabieg dość popularny wśród kobiet. Wiele z nas chciałoby rano wstać z łóżka z już pomalowanymi ustami, a tym samym nie musieć tracić czasu na codzienne wykonywanie tradycyjnego makijażu. Jest to z pewnością rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie dla kobiet, które przez cały dzień chcą cieszyć się pięknym makijażem. Obecnie jednak makijaż permanentny nie wydaje się być koniecznością, przede wszystkim ze względu na to, że na rynku dostępnych jest bardzo wiele produktów, których trwałość pozwala na cieszenie się przez cały dzień pięknie pomalowanymi ustami. Jednymi z najbardziej polecanych produktów do ust są na przykład Oceanic Long 4 Lashes Lip Tattoo, Max Factor Lipfinity czy MAC Lipstick Retro Matte.