Jakie lampy najlepiej sprawdzają się na strychu?

Strych to specyficzna przestrzeń, która bez wątpienia zasługuje na odpowiedni wykorzystanie. Poddasze użytkowe może zostać przeznaczone do przechowywania rzeczy, których nie wykorzystuje się przez większą część roku, takich jak dekoracje świąteczne, czy sanki. Gdy powierzchnia użytkowa jest dość spora, można takie pomieszczenie przeznaczyć na mieszkanie, czy też podzielić na kilka mniejszych pokoi. W każdym tych przypadków warto odwiedzić sklep z oświetleniem, by wybrać najlepsze lampy do tego pomieszczenia.

Sklep z oświetleniem – idealne miejsce na wybór odpowiedniego oświetlenia strychu

Najważniejszą zasadą podczas oświetlenia strychu jest oświetlenie go tak, aby był w pełni bezpieczny. Należy zadbać zarówno o odpowiednie źródła światła na poddaszu, jak i w drodze na nie. Świetnym rozwiązaniem są światełka, które montuje się na poszczególnych stopniach schodów. Wewnątrz strychu zaleca się zamontować silne światło, które oświetla wybrane strefy pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się lampy typu spot, które można ustawić w wybranym kierunku. Warto również zaopatrzyć się w większą ilość pojedynczych światełek typu reflektor, a kolejno umieścić je wszędzie tam, gdzie niezbędne jest solidne doświetlenie. W przypadku strychu można zamontować je nawet na belkach stropowych, do których bez problemu da się przymocować tego typu lampki.

Poddasze przeznaczone do zamieszkania – jakie lampy będą najlepszym wyborem?

Wiele osób marzy o pokoju na poddaszu. Coś wyjątkowego jest w tym pomieszczeniu o skośnym dachu i uchylonym oknem dachowym. Widoczne belki stropowe to dodatkowy atut niejednej sypialni, czy gabinetu. Jednak to, co jest największą wizualną zaletą, jest jednocześnie pewnego rodzaju utrudnieniem.

Odwiedzając sklep z oświetleniem w celu wyboru lampy stojącej na strych, należy zastanowić się, w jakim dokładnie miejscu potrzebne jest tego typu oświetlenie. Może się okazać, iż opadający sufit nie pozwala na usytuowanie lampy o danej wysokości. W takim przypadku zaleca się zakupić mniejszą lampkę stołową.

W zależności od rozmiaru pomieszczenia, ilość potrzebnej ilości źródeł światła może być inna. Oświetlenie typu pająk cechuje się tym, iż pozwala na swobodne rozmieszczenie i wyregulowanie wysokości każdego ze źródeł światła. To bardzo ważna kwestia w pokojach o nieregularnej wysokości. Każdy ze zwisów można indywidualnie przymocować, co sprawia, że światło dociera do każdego zakamarka pokoju, a na suficie powstają bajeczne cienie.