Jak wzmocnić zniszczone paznokcie po hybrydzie?

W ostatnim czasie paznokcie hybrydowe zyskują na popularności. Niewiele osób sięga obecnie po lakiery tradycyjne. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy manicure hybrydowy jest w pełni bezpieczny i czy nie obciąża zbytnio naszej płytki paznokciowej. Co zrobić ze zniszczeniami paznokci po hybrydzie?

Czy hybryda jest bezpieczna?

Lakiery hybrydowe same w sobie są bezpieczne dla naszego organizmu. Zagrożeniem jest dla nas jedynie nieumiejętne aplikowanie ich lub zdejmowanie z naszych paznokci. Takie praktyki mogą przynieść znaczne uszkodzenia naszej płytki paznokciowej i doprowadzić do jej osłabienia. Podstawowym błędem, jaki zwykle popełniamy, jest zbyt mocne matowienie płytki. Zmatowienie jest bardzo potrzebne, aby manicure hybrydowy dobrze trzymał się na naszym paznokciu. Wiele osób jednak wykonuje je nieumiejętnie, używając do tego pilniczka. Pilniczkiem możemy zrobić krzywdę naszym paznokciom, gdyż będzie on działał zbyt inwazyjnie na płytkę. Doprowadzimy w ten sposób do uszkodzeń, które spowodują, że paznokieć będzie cienki, a przez to bardzo łamliwy. W związku z tym trudno będzie nam zapuścić długie paznokcie, co jest celem większości kobiet. Kolejnym błędem dotyczącym hybrydy jest zdejmowanie lakieru z paznokci. Lakieru hybrydowego trudniej jest się pozbyć z płytki niż lakieru tradycyjnego. Nie zdejmiemy go bowiem zwykłym zmywaczem do paznokci. Bardzo wiele kobiet bagatelizuje proces ściągania hybrydy i zwyczajnie zrywa ją z paznokcia. Powoduje to, że uszkadzamy naszą płytkę, gdyż wraz z lakierem odrywamy zewnętrzne warstwy naszych paznokci. Płytka jest wówczas zniszczona, matowa, cienka oraz bardzo łamliwa. Prawidłową metodą zdejmowania lakieru hybrydowego jest ściąganie go za pomocą acetonu lub frezarki. Pierwszy sposób polega na namoczeniu wacików w acetonie, przyłożeniu ich do paznokci, a następnie owinięciu każdego palca folią aluminiową. Przed tym należy jednak zmatowić lekko lakier, aby szybciej schodził z paznokci. Wystarczy potrzymać aceton na naszej płytce paznokciowej przez 10-15 minut, a następnie usunąć resztki lakieru drewnianym patyczkiem.

 

Sposoby na odbudowanie paznokci po hybrydzie

 

Jeśli mamy problem z matowymi, łamliwymi paznokciami po stosowaniu hybrydy, to prawdopodobnie popełniłyśmy któryś z wymienionych wyżej błędów. W takiej sytuacji powinnyśmy dać naszym paznokciom odpocząć od hybrydy. Przez jakiś czas nie nakładajmy lakieru hybrydowego na naszą płytkę. W tym czasie możemy pomóc naszym paznokciom się odbudowywać, nakładając na nie odżywki. Dobrze na zniszczone paznokcie podziała również olejek herbaciany lub rycynowy. Aby wzmocnić płytkę paznokcia starajmy się regularnie wypijać napar z pokrzywy. Sprawi on, że nasze paznokcie oraz włosy będą dużo mocniejsze. Zastosować możemy również preparaty, które dostarczą naszemu organizmowi składników potrzebnych do odbudowy naszej płytki paznokciowej. Bardzo popularnymi obecnie środkami są na przykład Biotynox, Biotemax Duo czy Biotebal Tabletki te zawierają biotynę, która wspomaga powstawanie w naszym organizmie keratyny.