Jak można unikać niestrawności?

Female athletes, abdominal pain, menstrual period during exercise on walking street in the city.

Jedzenie powstało z myślą o ludziach, jednakże bardzo ważne jest spożywanie odpowiednich porcji, gdyż bezustanne przejadanie się wpływa nie tylko niekorzystnie na figurę oraz samopoczucie, ale dodatkowo może wywołać różnorodne choroby i schorzenia. Właśnie w tym miejscu warto zapoznać się z pojęciem niestrawności.

Co należy wiedzieć o niestrawności

Pojęcie niestrawność związane jest głównie z obiadkami u mamy czy teściowej, jubileuszami, które świętujemy w restauracjach oraz innymi okazjami w trakcie których spożywamy o wiele zbyt dużo jedzenia niż w normalnych warunkach. W przypadku spotkań tego typu serwuje się tłuste oraz bardzo kaloryczne jedzenie, które oczywiście wyśmienicie smakuje. Dodatkowo spożywa się zdecydowanie większe ilości niż ma to miejsce w trakcie tygodnia spędzanego w pracy bądź na wykonywaniu obowiązków domowych. Niewłaściwe wybory oraz zbyt duża ilość pożywienia w żołądku sprawiają, że człowiek zmaga się ze stanem określanym mianem niestrawności. Niestrawność sprawia, że czujemy się sennie, jest nam ciężko, a dodatkowo wzmaga się rozdrażnienie. Wśród pozostałych skutków ubocznych należy wymienić bóle brzucha, zgagę oraz pozostałe równie nieprzyjemne dolegliwości.

Niesprawność może być bardzo szybko rozpoznana. Pojawia się pełność w brzuchu, a także ból i dyskomfort, który można umiejscowić w nadbrzuszu. Niektórzy zmagają się także z nudnościami oraz wymiotami, zgagą połączoną z odbijaniem, jeszcze później występują również wzdęcia i gazy, a nawet biegunka.

Jak radzić sobie z niestrawnością?

Aby unikać niestrawności należy się po prostu dobrze odżywiać. Kiedy wymienione powyżej skutki uboczne dają się mocno we znaki należy przejść na ścisłą dietę, którą należy kontynuować przez trzy dni. Należy wtedy spożywać sucharki, pić gorzką herbatę oraz napary ziołowe, jeść grysik, który został przygotowany na wodzie. Do diety można wprowadzić również lekkostrawne dania. Bardzo dobrym rozwiązaniem są także środki, które można nabyć w aptekach. Manti, Espumisan czy Rifluks cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów. Leki nie wymagają konsultacji lekarskiej, gdyż dostępne są od ręki, jednakże w przypadku, kiedy niestrawność występuje regularnie, warto skonsultować się ze specjalistą. Konieczność interwencji jest związana z tym, że niestrawność może powodować wiele dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Jak widać problemu niestrawności nie można ignorować, ale należy działać.