Wzory, których lepiej unikać w rozmiarze XL.

W każdym rozmiarze można wyglądać pięknie i kobieco. Trzeba jednak poznać zasady, którymi powinnyśmy się kierować w doborze stroju, w zależności od tego, jaki jest nasz typ sylwetki. Z reguły największy problem z odpowiednim dopasowaniem ubrań mają Panie w noszące rozmiary XL i większe. Indywidualne dopasowanie fasonu do sylwetki to klucz do sukcesu. Ważne są też kolory, rodzaj tkaniny i deseń.

Jeśli zależy nam na optycznym wysmukleniu sylwetki, paradoksalnie powinnyśmy decydować się na raczej dopasowane kroje. Workowate za duże ubrania wcale nie sprawią, że będziemy wyglądać lepiej, a wręcz przeciwnie- poszerzą biodra i zaburzą proporcje sylwetki.

Tkaniny, jakich zdecydowanie powinny unikać Panie noszące większy rozmiar to satyna i inne lejące, połyskliwe materiały. Obnażają one bezlitośnie nawet najmniejsze mankamenty sylwetki. Najlepiej wybierać naturalne oddychające tkaniny takie jak bawełna, len, jedwab lub wełna. Będą się zawsze dobrze układać i będziemy się w nich czuć swobodnie.

Zdecydowanie nie bój się kolorów, ale postaw raczej na ubrania jednobarwne. Jeśli większość Twoich ciuchów jest czarna- bo „czarne wyszczupla”, a Ty marzysz o bieli, czerwieni, błękicie, to czym prędzej pozbądź się nieprawdziwych przekonań. Będziesz wyglądać świetnie w każdym kolorze- również w bieli, jeśli tylko dobierzesz odpowiedni dla siebie fason.

Są jednak pewne desenie, których powinnaś unikać, ponieważ mogą sprawić, że będziesz wyglądać niekorzystnie. Należą do nich grochy i kropki, poziome paski (zamiast nich wybierz bardzo korzystne pionowe), kurza stopka, duże geometryczne wzory.

Jeżeli masz problem ze skompletowaniem garderoby lub chcesz ładnie się ubrać na jakąś specjalną uroczystość, a nie wiesz, jak powinnaś komponować ze sobą ubrania, skorzystaj z pomocy stylistki, która pomoże w dokonaniu udanych zakupów. Taką usługę oferuje coraz więcej dużych centrów handlowych.