Pomysły świąteczne

Polska jest krajem katolickim. I choć na świecie ponad miliard osób mieni się katolikami, to w Polsce katolicy stanowią największy odsetek wśród obywateli, bo ponad 92 %.
Święta Bożego Narodzenia dla katolika są jednymi z największych świąt w roku liturgicznym. Z tego powodu każdy wierzący stara się do nich przygotować, jak najlepiej potrafi.

Oprócz przygotowania duchowego, jakim są rekolekcje adwentowe ludzie przygotowują się do świąt także fizycznie, to znaczy:
– robią generalne porządki, planują wigilijne i świąteczne menu, dokonują licznych zakupów, nabywają opłatek, ślą życzenia do oddalonej rodziny i przyjaciół, stroją choinkę, pakują prezenty, itd.

Przygotowanie prezentów pod choinkowych nie jest łatwym zadaniem, gdyż poza względami ekonomicznymi, (które są bardzo ważne dla wielu polskich rodzin) trudno jest trafić w gust osoby, która ma być obdarowana. I dlatego część nietrafionych prezentów długo i bezużytecznie po świętach zalega na domowych półkach. Dlatego warto pokusić się o podarunek fantazyjny, który zostanie wykorzystany i co ważne ubawi każdego.

– Takim pomysłem mogą okazać się zdrapki, które można nabyć w każdym kiosku, lub nawet księgarni. Oprócz wspaniałej zabawy, której towarzyszy ciekawość można również (przy odrobinie szczęścia) wzbogacić się o wygraną sumę pieniędzy.
– Innym sposobem może być przygotowanie prezentów pod choinkowych o zabawnej zawartości, które każdemu z członków wieczerzy wigilijnej i wszystkim razem dostarczą niezłej zabawy i poprawią humor. A do tego taki prezent podobnie, jak i zdrapki będzie (raczej zawsze) trafnym podarunkiem.

Najważniejszą jednak sprawą podczas Świąt Bożego Narodzenia jest nastrój, jaki panuje w naszym domu. To on decyduje o tym, czy święta po ich zakończeniu będą mile wspominane.