Niezbędnik plażowicza- co trzeba zabrać ze sobą na plażę?

Wielu Polaków nie wyobraża sobie urlopu nigdzie indziej niż nad morzem. Relaks na plaży, opalanie i kąpiele w morzu należą do najpopularniejszych form spędzania urlopu. Warto wykorzystać gorące dni na plaży i zabrać ze sobą wszystkie rzeczy, które ułatwią i umilą czas.

Co zabrać na plażę?

Przedmiotami niezbędnymi na plaży są przede wszystkim ręczniki plażowe, kapelusz lub inne okrycie głowy, klapki lub buty do wody, krem z filtrem oraz wodę. Każdy plażowicz powinien mieć swój ręcznik plażowy, który będzie służył nie tylko do osuszania ciała po wyjściu z wody, ale także do leżenia na nim. Najlepiej, jeśli ręczniki plażowe nie będą zbyt grube i mięsiste, ponieważ takie schną nieco dłużej niż te cienkie. Poza tym dobrze, by ręczniki plażowe były lekkie, ponieważ cały ekwipunek plażowy może okazać się sporym ciężarem. Oprócz nakrycia głowy warto zabrać ze sobą profesjonalne okulary przeciwsłoneczne, które będą posiadały filtr UV, dzięki którym oczy nie będą narażone na uszkodzenia. Przydadzą się także przekąski np. owoce, warzywa, ciastka lub kanapki.

Aby wybrać się na plażę, konieczna będzie pojemna i wygodna torba plażowa, która pomieści wszystkie ręczniki plażowe oraz inne akcesoria. Czas na plaży z pewnością uprzyjemnią piłki, kółka lub materace, a dla dzieci warto zabrać zabawki do piasku.

Czego lepiej nie zabierać na plażę?

Na plażę trzeba spakować się w taki sposób, by nie zabierać zbyt wielu rzeczy, w szczególności dużych i ciężkich. Poza tym lepiej nie kupować napojów w szklanych opakowaniach, a zwłaszcza alkoholu, ponieważ na plażach z reguły nie wolno spożywać alkoholu.

W ostatnich latach nasila się trend na ustawianie parawanów plażowych. Stało się to uciążliwe dla wielu plażowiczów, ponieważ każda rodzina chce ogrodzić dla siebie jak najwięcej miejsca. Z tego powodu często brakuje miejsca na rozłożenie zwykłego ręcznika, jeśli na plaży pojawimy się zbyt późno. Warto nie wspierać tej mody i nie zabierać parawanów, szczególnie w upalne dni. Gdy nad morzem jest wietrznie, parawan faktycznie może się przydać.

Aby uszanować innych plażowiczów, nie zaleca się zabierać głośników, z których słucha się muzyki. Jeśli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki, może to zrobić w słuchawkach. Dla każdego odpoczynek wiąże się z czymś innym, niektórzy wolą ciszę, a inni głośną muzykę, jednak kultura wymaga tego, by relaksować się tak, by nie zakłócać spokoju innym ludziom.