Jak pielęgnować swoją twarz?

Young woman with hair loss problem in front of mirror at home

Stres, zanieczyszczenia, infekcje czy długi kontakt naskórka z kosmetykami – to wszystko sprawia, że każda twarz wymaga wyjątkowej dbałości i opieki. Oprócz starannego oczyszczenia przy pomocy toników, płynów micelarnych i peelingów potrzebuje wsparcia, którego może dostarczyć jej tylko kosmetyk specjalnego przeznaczenia –  krem do twarzy. Najlepiej, gdyby pracował również po godzinach i zaopatrywał skórę w dobroczynne składniki nawet, gdy będziesz zajęta czymś zupełnie innym.

Mimo że skład przeciętnego kremu przypomina dziś alchemiczny przepis na żywą wodę, a zamiast kremu używamy formuł, receptur czy – jak chce pewien slogan reklamowy – „sesji kosmetologicznych zamkniętych w jednym małym pudełku”, wciąż warto sięgać po kosmetyk, który będzie miał charakter uniwersalny, a jego podstawowym zadaniem pozostanie poprawa kondycji i wyglądu skóry. Taki ratunkowy krem do twarzy powinien mieć bezbłędnie dobrany skład, a zawarte w nim substancje muszą wykonywać konkretne misje i działać tam, gdzie kondycja twarzy jest najbardziej zagrożona.

Na początek baza. Najlepszy będzie krem do twarzy z masłem kosmetycznym

Dlatego lista składników idealnego kosmetyku także nie może być zbyt krótka. Zdecydowanie nie powinien być ani tłusty, ani nawilżający. Najlepiej gdyby wykonano go na bazie kosmetycznego masła. Na przykład masło Shea ujędrnia i regeneruje Cupacu zatrzymuje wodę w komórkach, a Kokum ułatwia przyswajanie innych substancji przez skórę.

Garść niezbędnych składników, z których Twoja twarz będzie bardzo zadowolona

Zdrowy naskórek powinien posiadać zrównoważony płaszcz lipidowy, toteż warto sprawdzić czy w naszym ulubionym kremie znalazła się lanolina, znana ze specyfików dla niemowląt. Dobrze byłoby, gdyby zawarto w nim aktywny antyoksydant, na przykład witaminę C. Idealnym uzupełnieniem będzie hialuronian sodu lub d-pantenol, niezbędne do produkcji witaminy B5, która z kolei zapewni odpowiedni poziom nawilżenia wewnątrz tkanki. Przyda się jeszcze jakiś aktywator kolagenu, na przykład wyciąg z owsa.

Każda twarz jest inna. Poszukiwania idealnego kremu trwają

Idealny krem do twarzy powinien pełnić rolę prawdziwego serum. Podobno nie istnieją takie cudotwórcze substancje, lecz kobiety na całym świecie wciąż poszukują jednej jedynej magicznej formuły, która zapewni ich twarzy młodzieńczą, witalną kondycję oraz odpowiedni wygląd. Problem w tym, że musisz prowadzić poszukiwania na własną rękę, wypróbowując najlepsze rozwiązania dla swojej twarzy – każda jest niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.